Skip to content

Společenství manželů

Společenství manželů v naší farnosti Buchlovice vzniklo přibližně před 26 lety. Tehdy jsem byla maminkou dvou malých dětí a měla jsem touhu založit skupinku manželů, kteří by se jednou za 14 dní sešli a společně se pomodlili. Byli jsme čtyři manželské páry a setkávali jsme se u nás doma.

Základem našeho společenství byla a je doposud modlitba růžence. Na naše „spolča“ jsem se snažila připravit i konkrétní téma, které se týkalo vztahů mezi manžely, výchovy dětí a života s Bohem. Čerpala jsem hlavně z osobní účasti na Manželských setkáních v Ostravě – Porubě, Frenštátu pod Radhoštěm a Velehradě, na kterých jsme s manželem byli.

Celý program Manželských setkání a hlavně svědectví konkrétních manželů mně tak oslovily, že jsem je potřebovala předat ostatním.

Postupně se k nám přidaly i další páry, scházeli jsme se u těch manželů, kteří měli zrovna malinké děti a bylo to pro ně jednodušší. Zkoušeli jsme i čtení z Písma, materiály určené přímo pro manželská společenství, knihy s touto tématikou.

Již jsem nechystala program jenom já, ale i ostatní. Nakonec jsme se scházeli jednou za měsíc. Párkrát mezi nás přišel i Otec Václav Ježík a Otec Rudolf Chmelař.

V současné době se naše společenství sejde za dlouhou dobu a nepravidelně. Je nám to líto a chtěli bychom tento stav napravit. Uvítáme všechny manžele, kteří by chtěli „spolčo“ obnovit a restartovat.

Marie Netopilová

spolecenstvimanzelu@farnostbuchlovice.cz