Skip to content

Tábory

 

Ve farnosti Buchlovice se letní tábory pořádají téměř každoročně a mají již dlouholetou tradici. Průkopníkem farních táborů je Buchlovický rodák Radek Habáň, který začal organizovat letní pobyty pro mládež již v devadesátých letech minulého století.
IMG_7994

Z počátku se jednalo o prázdninové pobyty, které se konaly většinou na různých farách. Určitým milníkem se stal rok 2001, kdy letní farní tábor poprvé proběhl v podsadových stanech. Tábor byl ve skautském tábořišti patřícímu Kroměřížským skautům poblíž obce Radenice na Křižanovské vrchovině. Dnes už si takové podmínky nedovedeme dost dobře představit, ale zmiňované tábořiště bylo tehdy opravdu provizorní, bez přívodu elektřiny, s pitnou vodou pouze ze studánky a se suchými záchody hluboko v lese.

Postupem času se letní stanové tábory staly velmi oblíbené a pořádaly každoročně pro mládež farnosti Buchlovice na různých místech. Snad nejčastěji se jezdívalo do stanového tábořiště poblíž obce Sebranice u Litomyšle. Při menším počtu dětí se také tábory dělaly v chatě na Starých Hutích uprostřed chřibských lesů patřící Františkánům s Uherského hradiště.

IMG_20210727_094020
Tábory se u dětí i vedoucích stále těší velké oblibě a proto věříme, že tradice letních farních křesťanských táborů ve farnosti Buchlovice nevymizí.

Hlavní táborový vedoucí: Čestmír Kolařík